Loading... Please wait...

Naujienos


Parfumerinė produkcija

Visų parfumerijos gaminių sudėtis vienoda. Jie gaminami iš koncentrato (parfumerinės kompozicijos), spirito bei vandens ir skiriasi tik proporcijomis. Brangiausi ir patvariausi yra kvepalai.

Parfum arba Extrait
Kvepalai, kurių sudėtyje yra 20-30 proc. parfumerinės kompozicijos, ištirpintos 90 laipsnių spirite. Kvepalų komponentai - brangiausi ir vertingiausi natūralus eteriniai aliejai ir sintetinės kvapiosios medžiagos.

Eau de Parfum
Parfumuotas vanduo, arba Parfume de Toilette - tualetiniai (skirti dienai) kvepalai, arba Esprit de Parfum - "kvepalų dvasia" (būdinga "Christian Dior" firmai) - antras pagal koncentraciją parfumerinės produkcijos gaminys: 15-20 proc. koncentrato, ištirpinto 90 laipsnių spirite.

Eau de Toilette
Tualetinis vanduo. Jo sudėtyhe - 6-12 proc. parfumerinės kompozicijos, ištirpintos 85 laipsnių spirite.

L' Eau Fraiche, Eau de Sport
Gaivinamasis vanduo (beveik visada su citrusinių vaisių - citrinų, mandarinų ir kt. - aromatais). Jo sudėtyje - 1-3 proc. parfumerinės kompozicijos, ištirpintos 70-80 laipsnių spirite. Tinka pasivaikščiojimams gryname ore ar sportuojant, tačiau reikia saugotis karštų saulės spindulių - dėl gaminio sudėtyje esančio spirito oda gali per stipriai nudegti. Dabar jau galima nusipirkti gaivinamojo vandens, kurio sudėtyje nėra alkoholio.

Kvapo patvarumas
Patvarumas priklauso ne tik nuo koncentrato kiekio, bet ir kvapo tipo. Gaivūs citrusinių vaisių ir gėlių aromatai mažiau patvarūs nei rytietiški su vanilės, ambros ar muskuso aromatu.
Norint sustiprinti mėgstamą kvapą, reikia naudoti vienos parfumerinės-kosmetinės serijos gaminius. Be kvepalų ją sudaro ir kosmetikos priemonės - to paties pavadinimo ir kvapo muilas, losjonai, pudra, putos voniai, šampūnas, dezodorantas.
Kvepalų pobūdis aiškėja palaipsniui, keliais etapais. Terminai - viršutinė, "galvos" nata; vidutinė, vidurinė "širdies" nata; galutinė, "pamatinė" nata - žymi aromato puokštės atsiskleidimo fazes.

Viršutinė nata
Sukuria pirmą spontanišką nuomonę apie kvepalus.

Širdies nata
Kvepalų "branduolys" - atsiskleidžia iškart po viršutinės natos ir apibūdina kvapo tipą.

Pamatinė nata
Juntama baigiamojoje kvepalų sklidimo stadijoje ir suteikia kvapui stiprumo bei patvarumo.